Чăваш Енпе Туркменистан: çыхăну йĕркеленет

Ч=ваш Ен Правительствин вице-премьер\ - Ч=ваш Республикин Раёёей Федерации\н Президенч\ ёумм\нчи полномочилл\ представител\ Геннадий Федоров экономика ен\пе ёых=ну тытас т\л\шпе Правительств=сен хушшинчи Раёёей – Туркменистан комиссий\н Раёёей пай\н эксперт канаш\н лар=в\н \ёне хутш=нн=.

Геннадий Федоров Правительств=сен хушшинчи комиссин (=на РФ Правительствин Председател\н п\ррем\ш ёум\ В.А.Зубков ертсе пырать) лар=в\н кун й\ркине «Шупашкарти «Текстильмаш» АУО Ашхабадри С.А.Ниязов яч\лл\ пир-ав=р комбинатне т\прен юсасси» проекта пурн=ёлас ыйт=ва к\ртме с\нн\.

Аса илетеретп: 2008 ёултах Туркменистан Пир-ав=р промышленноё\н министерствин заявкипе «Текстильмаш» АУО: пир т\ртекен =сас=р т\л\шпе \ёлекен: ё\р-шыври чи пыс=к предприятисенчен п\ри: Ашхабадри комбината юсаса ё\нетмелли проекта хат\рлеме пуёлан=. Унпа кил\ш.лл\н ёурта п\т\мпех ё\нетме тата ку чухнехи оборудовани вырнаётарма п=хн=. Проект хак\ вун-вун миллион европа танлашать.

С.тсе явн= хыёё=н Ч=ваш Ен Правительствин с\н\в\пе кил\шсе йыш=ну тун= - проекта Раёёейпе Туркменистан патшал=хсен хушшинчи шай\нче малалла п=хса тухма приоритетл= тата Правительств=сен хушшинчи Раёёей – Туркмен комиссий\н эксперт канаш\семпе кил\шсе тат=лн= перечене к\ртн\.

"Хыпар"
06 октября 2010